NIKDY JSEM
NA FYZIOterapii NEBYL*a
1) Budu ráda když mi na začátku každé terapie povíte o svých obtížích. Zajímavé jsou pro mě hlavně informace co, kde a jak dlouho bolí, s tím spojené prodělané choroby a úrazy. Pokud se jedná o problém který se opakovaně vrací, počítá se doba od prvního projevu (což může být
i od dětského věku).
2) Požádám Vás o vyplnění dotazníku/chorobopisu.
3) Pokud nepřicházíte s problémem na prstu či obličeji a podobně, budete se pravděpodobně svlékat do spodního prádla.
Pokud si přejete se příliš nesvlékat, lze doporučit klasickou vzadu zapínací podprsenku - jsou v ní lépe vidět záda, sportovní podprsenku je často potřeba na diagnostiku i terapii sundat.
Vyšetření probíhá různě, například pokud máte obtíže s paží, požádám Vás o pomalé vzpažení, přitom sleduji průběh pohybu.
Pro lepší představu různých léčebných metod Vám doporučuji podívat se na pár videí pod heslem fyzioterapie + část těla která Vás bolí.
Pokud Vám při terapii bude cokoliv nepříjemné, v klidu to narovinu sdělte :))
trocha motivace, aneb koncentrace na řešení
Často se setkávám s tím, že lidé pochybují o tom jak se fyzicky cítí, jenže kdo jiný by měl být více způsobilý k tomu zrovna tohle vědět? Často se také stydí za své obtíže, strach z toho že by někdo řekl že jsou hypochondři často brání v řešení vlastního zdravotního stavu. Někoho bolí tělo v patnácti, jiného v padesáti, a někoho třeba nikdy. Všeobecně lze říci jen to, že lidé jež pravidelně sytí tělo pestrým pohybem, kvalitní stravou a drží si pozitivní mysl, většinou skutečně prožívají vyšší kvalitu života, která zahrnuje mimo jiné i méně tělesných bolestí.
Co se týče mýtů o bolestech v zádech díky nadváze, zcela určitě si všichni můžeme všimnout, že blokádu v kříži může mít jak hubený, tak člověk s nadváhou. Před pěti dny byla váha stejná a záda nebolely, čím to?